אודות בית הספר

בי"ס היסודי של קיסריה הוקם בספטמבר 2000, ופועל בפיקוח המועצה האזורית חוף הכרמל. כיום לומדים בביה"ס 375 תלמידים ב-13 כיתות. בית הספר נבנה בסיוע כספי קרן רוטישלד קיסריה אדמונד בנימין דה רוטשילד ומתקיימים בו לימודים בשיטות המתקדמות והחדשניות ביותר הקיימות וכן לימודי העשרה רבים.

ביה"ס ממוקם בסביבה עשירה במשאבי חקר ולמידה: שמורת חרובי קיסריה, מוזיאון רקנאטי, פסיפס הציפורים , בית הכנסת, המרכז המסחרי, עתיקות קיסריה, אזור התעשייה, האקוודוקט וחוף הים. חלק ממקומות אלו מצויים על "שביל חוף הכרמל", שהוא מסלול בן כמאה ק"מ העובר בכל רחבי המועצה האזורית חוף הכרמל וחלקו עובר באתרי קיסריה ומאומץ על ידי בית הספר כחלק מלימודי סביבה ובמסגרתו הילדים מאמצים את האתרים, לומדים אותם ומנחים בהם.

בית הספר רואה חשיבות עליונה לחינוך החברתי ערכי ופועל רבות לקידום דרך ארץ , כבוד הדדי , בטחון ושייכות באמצעות חוויה דיאלוגית חיובית.

תפישתו החינוכית של בית הספר מעודדת מעורבות ,תרומה לקהילה ולחברה ותחושת שייכות של כל תלמיד אל המקום ולמדינת ישראל. אי לכך לכל תלמיד בבית הספר יש תפקיד המעניק לו אחריות ומעורבות ומפתח את מנהיגותו האישית. כמו כן תלמידי והורי בת הספר מעורבים ביוזמות התנדבות בקהילה ומחוצה לה.

בית ספר קיסריה הוא בית ספר מקדם תקשורת המאמין כי כל תלמיד במאה ה-21 צריך להכיר ולהבין את עולם התקשורת לסוגיה השונים ולהיות צרכן נבון של אמצעי תקשורת . במסגרת זו לומדים הילדים תקשורת בן אישית באמצעות דרמה, לימודי עיתונאות, תקשורת משודרת באמצעות רדיו בית הספר ותקשורת המונים .כמו כן לומדים הילדים אומנות , צילום סטילס ווידאו ואת שפת הקומיקס .

התלמידים יוצרים קשרים עם מגזרים שונים בפסיפס הישראלי והבינלאומי במסגרת קשריהם עם תלמידי שכנינו מג'סר –א- זרקא, עם נוער דתי ועם ילדים מהתפוצות.